Custom Search

 Kategorie: Předpovědi

Pronikání do světa snů…

Každou noc, když vědomí usíná, začíná se v nás probouzet tajemná krajina snů… Otevírají se nám dveře do našeho nitra… Naše nevědomí začíná ožívat a vytvářet neuvěřitelné příběhy.

Řeč snů bývá pro naše vědomí těžko pochopitelná, protože se neřídí zákony logického myšlení, tedy způsobem, kterým obvykle vnímáme svět v bdělém stavu. Kdo se ale této řeči dokáže naučit, může pochopit, co se děje v jeho nitru a lépe porozumět sám sobě, i světu kolem sebe.


Současná psychologie zastává názor, že sny hovoří o možnostech člověka. Sny ale také vypovídají o našich emocích, postojích a prožitcích a mohou nás upozornit na něco, co naše vědomí nezaregistrovalo, nebo to, co odmítá přijmout. Mohou být i varováním.
Sny jsou královskou cestou do nevědomí.
C. G. Jung

ZAPAMATUJTE SI SVÉ SNY
Abyste si své sny pamatovali, je vhodné probouzet se pozvolna. Zazvonění budíku může způsobit, že to, co se zatím zdálo, v okamžiku zapomenete. Lepší je snažit se probudit ještě před zazvoněním, nebo třeba hudbou z radiobudíku, která vytvoří příjemný pozvolný přechod ze spánku do bdělého stavu.


Jak se pozvolna probouzíte, vzpomínejte na to, co se vám zdálo; snažte si to zapamatovat, popřípadě si v duchu přehrajte celý děj snu až do nejmenších detailů. Právě detaily vám leckdy pomohou pochopit smysl snu a mohou nám potvrdit to, co naznačuje základní děj.


Ber život méně vážně, a své sny vážněji, pak ti bude brzy lépe.
G. Meyring

ZAPISUJTE SI SVÉ SNY
Pokud si svých snů začnete víc všímat a budete se snažit je pochopit, odmění se vám tím, že vám vyjdou vstříc a začnou k vám promlouvat jasněji. Dají vám odpovědi na otázky, které si kladete a budete-li jim důvěřovat, povedou vás vaším životem.


Sny si pravidelně zapisujte, jejich smysl se vám může odhalit i tím, že na sebe budou třeba navazovat, nebo se může opakovat nějaký motiv v různých souvislostech. Případně můžete pochopit smysl některého snu až po určité době, kdy se něco, co se snem má souvislost, objeví ve vašem životě.


Pravé vyučování udílí jen život a ještě lépe sen. Naučit se snít je tudíž první stupeň k moudrosti. Chytrost dává vnější život, moudrost pak prýští ze snu.
G. Meyring

NEBERTE PŘÍLIŠ VÁŽNĚ SNÁŘE VAŠICH BABIČEK
Populární věštecké snáře z minulého století nechte raději ležet stranou. Věštby typu: "Čeká tě zlá nemoc" apod. vás mohou dovést jen k tomu, že opravdu nakonec nemocní budete. Ale neřeknou vám nic o tom, co se děje ve vašem nevědomí. Pátrejte spíše po příčinách, které sen vyvolaly.


NEDĚSTE SE SVÝCH SNŮ
Sny rády přehánějí. Nevědomí chce vyburcovat vědomí k tomu, aby se začalo zamýšlet nad tím, proč sen byl tak děsivý. Chce, abyste si přiznali, že máte na někoho vztek, nebo se něčeho bojíte. Negativní emoce se pak ve snech přetvářejí v člověka, který vás pronásleduje, ve zvířata, nahánějící strach, nebo temná nebezpečná místa.


DŮLEŽITÉ JSOU POCITY
Uvědomte si pocit, který vás ve snu provázel. Může vám hodně napovědět o smyslu snu. Pokud jste měli pocit štěstí, může to znamenat, že jste v harmonii sami se sebou. Negativní pocity naopak svědčí spíš o tom, že vaše vědomí není v souladu s nevědomím.


ZPŮSOB VÝKLADU
Zamyslete se nad tím, co vám vaše nevědomí chce sdělit. Položte si otázky:

  • Kde se děj odehrával?
  • Co a kdo se ve snu ukazuje?
  • Jakým způsobem?Sny vyjadřují postoje snícího, takže stejný sen, který by se zdál dvěma lidem, může pro každého z nich znamenat něco zcela jiného. Proto se vždy ptejte sami sebe, co ten který symbol znamená pro vás!


Běžné sny často reagují na právě prožité skutečnosti minulého dne, proto si vzpomeňte, co vás včera ovlivnilo, co se vás dotklo, nebo na co jste mysleli před usnutím. Sny ale mohou také pocházet z hlubší podstaty vaší duše a mohou se vás snažit přimět, abyste se zamysleli nad tajemstvím života a smrti, nad smyslem svého života a také vám pomoci tato tajemství začít odhalovat…


Účelem tohoto krátkého článku není naučit vás dokonale vykládat své sny, ale podnítit váš zájem o to, co se děje, když vaše vědomí spí. Pokud jste se "chytili", klíč k řešení určitě naleznete. Možná se objeví v některém z vašich příštích snů…


Litografie: Krajina snů - Iva Paťhová

Autor: Iva Paťhová
Vydáno: 29.5. 2007 00:00
Přečteno: 19904x

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Nemáte své uživatelské jméno? Zaregistrujte se!

Uživatel  
Heslo

Komentáře


la_ragazza, Sny nelžou (29.1. 2012 12:39)

Pokud se člověk ponaučí rozumět svým snům, zjistí, že sny se málokdy mýlí. Už dříve jsem se snažila vyhledávat si každý sen ve snáři. Některé sny se opakovaly několikrát třeba v rozmezí roku. Po tom, co se mi téměř 2 roky zdálo o velké ztrátě zemřel můj strýc, zpětně jsem si uvědomila, že události, které mi sny předpověděly se opravdu staly. Nedávno jsem se dostala do tíživé situace v osobním životě a proto jsem ze zoufalství zašla ke kartářce. Kartářka nejenže z karet správně vyčetla, co mě v této době tíží, tak i napověděla budoucnost na několik let dopředu. Já jsem člověk nevěřící na napřirozené jevy, ale v poslední době se mi zdají sny, které jdou ruku v ruce s předpovědí kartářky, pokaždé jiné, ale děj a věci, které se v nich vyskytují přesně popisují budoucnost tak, jak mi ji předpověděla kartářka. Možná jen náhoda a nebo jen potvrzení toho, že každý máme svůj opravdový osud?


zdenale, divny sen (3.9. 2011 20:06)

zdalo se mne s bylym hadem co to znamena dekuji prosim odpověd na e-mail ;)


Martinaa, Dotaz (5.3. 2011 21:59)

Prosím o odpověď. Někdy se mi zdají sny, které většinou zapomenu. Ale ve skutečnosti se pak stanou. Vzpomenu si na to, jak se to začne dít. Dá se se sny nějak pracovat? Co to znamená, že se mi to stává? Moc děkuji za odpověď.


ivca, sen o zkoušce (22.6. 2010 21:44)

Zdál se mi už několikrát sen o zkoušce a pokaždé mi napověděl dobře, věděla jsem předem jak zkouška dopadne, co si asi vytáhnu za otázku. Je to opravdu zvláštní, ale já mám pravdivé sny, předem vím co se stane...už mám někdy strach, aby se mi nezdálo něco špatného...protože co se má stát, to se stane!!


Petra7214, nehoda (4.5. 2010 23:15)

[23:01:45] bllackman: Zdálo se mi že jsem jela na kole někam z Romanem to je muj přítel a Roman spadl do toho výkopu a napich se tam na nějaké tyče ale vylezl ven a jedna mu čouhala ze zad chtěla jsem volat sanitku ale nemohla jsem vytočit číslo na mobilu držela jsem ho v náruči ale najednou jsem místo Romana držela tatu (táta mi umřel před 2 lety)a on mi umřel v náručí a přitom už sanitka houkala poblíž prtotože se tam dovolal někdo kdo to viděl


kopretina14, vyklad snu (1.12. 2009 10:28)

dobry den tento. Chtela bych porozumet svemu snu.Zdalo se mi ze me prijaly do zamestnani ve kterem sem drive pracovala.Sla sem do stejne budovi ale cestou se ke me pridala nase jiz5let mrtva fenka jezevcika,byla hrava a vrtela ocaskem vesly jsme do budovi kterou znam do detailu,ale bylo to tam jine ,zvlastni schody i cizi lide jen jedna moje kamaradka mi delala spolecnost ,ktera tam porad pracuje. I cisto tam bylo vsichni chodili v bilem coz na dilnu kde jsou soucastky do aut je nesmysl. A vyroba satny vse bylo tak vysoko a nase betinka semnou ani jim nevadila naopak kazdy si mohl mit neco sveho konci to hovorem skamoskou.dekuji za odpoved


zdenazdena32, vyklad snu (7.9. 2009 07:31)

tento sen se mi zdal asi 1 rok v kuse zdalo se mi,ze jedu se synam na nadrazi ale nadrazi tam nebylo ocitli jsme se nekde bud na plese nebo v divadle byli tam lide vsichni skvostne obleceni ,ale ztratil se mi tam syn.Nekdo mi rekl,ze videl syna vstoupit do techto dveri tak jsem tam sla po dlouhe chodbe uzke a na konci te chodby jsem uvidela mezi dverma svetlo.Vesla jsem tam a tam sedela pani v houpacim kresle byla stara a okolo sebe mela perelinu.Ptala jsem se ji,ze hledam syna a ona mi rekla,ze uz na mne hrozne dlouho ceka a ze mi musi neco duleziteho sdelit.Ze mi to rict musi .........tento sen se mi vzdy dokola opakovane zdal asi 1 rok ale nikdy jsem se nedozvedela,co mi chtela rici,protoze jsem se vzdy probudila.Mnohokrat dekuji za odpoved a prosim kontaktujte mne na me emailove adrese zdenicka015,dekuji mnohokrate za oldpoved


zdenazdena32, vyklad snu (7.9. 2009 07:26)

prosim o vyklad tohoto snu,zdalo se mi,ze jsem v dome ci v zamku videla jsem tam obrazy drahe,nekdo z rodiny po me chtel penize nevim kdo,ja jsem na to odpovedela,ze nevim na co,protoze jsem zdedila 3000 000 Kc a se vsemi se rozdelim zer to ted vyrizuji a ze za mnou prijede nekdo az sem do Kanady aby mi vse o tom spravil


aireen, sny (16.8. 2009 19:51)

Mě se pořád zdají sny že před něčím utíkám a že mě chce někdo umučit...co to znamená??? :(


DjDave333, žádné sny :( (5.5. 2009 19:16)

Mě se nezdají vůbec žáné sny, čím to je? prosím odepiště na E-mail: davmarek@seznam.cz :( :(


Roman, sen (12.2. 2009 17:16)

zdálo se mi se psem že namne skakal z zadosti co to je


Smooky, OSUD (29.4. 2008 18:35)

Nwm jestli to je osud deniso,ae taky bych ted nekoho chtel........... :( :| :(


Mahhulenka, Mé sny (20.2. 2008 21:17)

Od jisté doby (3 -4 roky) jsem si začala uvědomovat,že sny budou něco více než to vypadá... od té doby semi začali zjevovat situace které den nato nastanou.. no a nyní- do tet se mi každou noc ve snech ukazuje co se mi zítra řpihodí..jsouto kolikrát maličkosti,situace lidí apodob. Zazačátku mě to děsilo nyní toho využívám aspolupracují..kolikrát jsem se snažila ,,osud těch snů " ovlivnit..žeto prostě udělám jinak..NEPOVEDLO semito.. hold co je dáno toje dáno... :D :P jakékoliv dotazy mahhulenka@seznam.cz


lucie16, denisa,njn (21.1. 2008 11:44)

:( :S tak co zapomela si psat a nebo ses jenom tak blba?


lucie16, denisa,njn (21.1. 2008 11:42)

tak si nekoho najdi ne?


lucie16, srdce (21.1. 2008 11:40)

ja sem dobra holka a rada se kamaradim sklukama. :P


Viktorka, sny (15.1. 2008 18:16)

ve snech se mi před pěti lety ukázala moje budoucnost, protože jsem je špatně chápala, neřídila jsem se varovnými signály a dopadla moc zle. Proto se snažím nyní brát si ze snů poučení i když jsou někdy děsivé, skutečnost je pak mnohem mírnější, jen si při tom vždy vybavím: aha, to je ono, to mi chtěl sen napovědět.


Denisa, njn (5.7. 2007 17:47)

ahoj chtěla bych konečně někoho! :( :|